فیلم آموزش سالتو در شنای قورباغه

آکادمی شنای ایران - کودکان شناگر باهوش‌تر هستند
بهترین سن آموزش شنا برای کودکان
آبان ۱۰, ۱۳۹۶
آموزش استارت کرال سینه
آبان ۱۱, ۱۳۹۶
آکادمی شنای ایران-آموزش سالتو در شنای قورباغه

لازم به توضیح است که آموزش سالتو در شنای قورباغه همانند شنای پروانه می باشد . تنها تفاوت سالتو در این دو شنا مربوط به اعمال شناگر در زیر آب می باشد.

 

نزدیک شدن به دیواره با سرعت بالا انجام می گردد و دیواره استخر در حالی لمس می شود که دست ها در وضعیت کاملا کشیده قرار دارند. به محض اینکه دیواره لمس می شود آرنج ها خم شده و سر و شانه ها از سطح آب بالا آمده و زانوها خم میشوند.

سالتو شنای قورباقه

یک دست در وضعیت راهنما در جلوی بدن قرار گرفته و دست دیگر بوسیله فشار به دیواره استخر به چرخش بدن کمک می کند. به محض اینکه دست فشار دهنده به سمت دست آزاد ملحق شود زانوها خم شده و پاها به صورت محکم بر روی دیواره قرار می گیرند

در هنگام کشیده شدن دستها به سمت جلو و فشار پاها به دیواره، سر به زیر آب رفته تا بدن در وضعیت ساده و موثر و مستقیم قرار گیرد تا سرخوردن به خوبی انجام شود.

عمق چرخش در شنای پروانه کم عمق تر از شنای قورباغه می باشد ولی در هر دو شنا در هنگام فشار پاها به دیواره، بدن باید در وضعیت کاملا کشیده قرار گیرد. تعداد حرکت پاها و دستها پس از هر چرخش دقیقا برابر حرکت دست ها و پاها در عمل استارت مربوط به آن شنا می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *